FAQ

Czy remonty to dobry zwrot z inwestycji?

TAk! Generalnie remont domu lub mieszkania są uważane za dobrą inwestycję z wielu powodów. Na początek remonty poprawiają ogólną jakość domu, co poprawia jakość życia. Niektóre rodzaje renowacji, takie jak nowy dach, uchronią Twój dom przed uszkodzeniami i żywiołami. Te z kolei chronią twoją rodzinę i rzeczy znajdujące się w środku. Niektóre rodzaje renowacji przyniosą większy zwrot z inwestycji niż inne, w zależności od konkretnych okoliczności. Jest to szczególnie ważne, jeśli rozważasz remont, ponieważ chcesz sprzedać swój dom lub mieszkanie. Ideą tej strategii jest uzyskanie lepszej ceny sprzedaży. Można to osiągnąć poprzez unowocześnienie kluczowych urządzeń i pomieszczeń, czyli kuchni i łazienki. Ta taktyka z pewnością może się opłacić aby przyciągnąć jak największą liczbę potencjalnych nabywców. Ogólnie rzecz biorąc, remont domu zapewni ci zaktualizowaną przestrzeń życiową, która pasuje do twoich potrzeb . Uzyskanie dobrego zwrotu z inwestycji to kwestia upewnienia się, że uzyskujesz najlepszy stosunek jakości do ceny na każdym etapie procesu.


Dlaczego musimy wiedzieć, jaki jest Twój budżet?

Wiedza o tym, jaki jest Twój budżet remontowy, pomaga nam zrozumieć, czy Twoje oczekiwania są realistyczne. Nie traktujemy Twojego budżetu jako celu, ale raczej używamy go jako przewodnika, aby dopasować Twoje „chce” do wymaganej inwestycji. Rozpoczęcie projektu remontu bez jasnego budżetu może prowadzić do rozczarowania i niezadowolenia, ponieważ może się zdarzyć kilka rzeczy; możesz wydać o wiele więcej niż zamierzałeś zabraknie Ci pieniędzy przed zakończeniem projektu kończysz z zagrożonym wynikiem, ponieważ musiałeś zrezygnować z funkcji lub wykończeń, które naprawdę Ci się podobały, aby ukończyć projekt


Co to jest suma kosztu tymczasowego (PC)?

Czasami, gdy ustalamy ustaloną cenę za remont, konkretny przedmiot nie został wybrany przez właściciela domu lub nie można go dokładnie wycenić do czasu rozpoczęcia projektu (np. wykopy/wyburzenia itp.). W tym przypadku dokonujemy „najlepszego przypuszczenia” i uwzględniamy element w wycenie. Gdy projekt jest w toku i rzeczywisty koszt przedmiotu jest znany, regularnie informujemy Cię na bieżąco, dzięki czemu zawsze wiesz, co się dzieje i czy jest dodatkowa opłata .


Czy po podpisaniu umowy cena się zmieni?

Realizujemy projekty remontowe w stałej cenie. Oznacza to, że poświęcamy czas i dokładamy wszelkich starań, aby poznać szczegóły Twojego projektu, abyśmy mogli dokładnie wycenić wymaganą robociznę, materiały i podwykonawców. Tak więc po uzgodnieniu stałej ceny i podpisaniu umowy cena, którą zapłacisz, zmieni się tylko wtedy, gdy; prosisz o zmianę lub rozszerzenie zakresu projektu, prosisz o wykonanie dodatkowej pracy nie uwzględnionej w umowie, ujawnia się coś, czego nie można było zobaczyć lub odkryć na etapie planowania (np. spróchniały szkielet, azbest itp.),


Dodatkowy budzet?

Remony zawsze będą trwać dłużej niż się spodziewasz i kosztować więcej, niż się spodziewasz. W końcu masz do czynienia z istniejącym budynkiem (i takim, który zwykle ma sporo lat, dlatego wymaga remontu) i firma remontowa nie jest w stanie zobaczyć, co może być ukryte w ścianach lub pod ziemią. Tak więc uwzględnienie nieprzewidzianych wydatków w budżecie remontowym nie jest tylko rozsądnym podejściem, ale naszym zdaniem jest kluczem do udanej inwestycji. Jeśli realizujesz projekt remontowy w ramach ustalonej ceny, radzimy uwzględnić dodatkowe 10-15%.


Jak długo trwa remont?

Czas zakończenia remontu zazwyczaj zależy od złożoności i rozmiaru projektu. Będzie się również znacznie różnić w zależności od właściciela domu – niektórzy ludzie mają tendencję do szybkiego podejmowania decyzji, podczas gdy inni wolą nie spieszyć się i rozważyć wszystkie opcje. Mniejsze projekty, takie jak kuchnia lub remontowana łazienka, mogą zająć tylko kilka tygodni, podczas gdy większe projekty, takie jak dobudowy na parterze, zmiany wewnętrzne lub dobudowa drugiego piętra, mogą trwać nawet 4, 6, a nawet 8 miesięcy. Cokolwiek by to nie było, jedno jest pewne – remont zawsze potrwa dłużej niż myślisz. Taka jest po prostu natura remontów i budynków w ogóle.